Wybierz odpowiedni strój do biegania

biegaczChcesz zacząć biegać, ale zupełnie nie wiesz jak się do tego zabrać? Wystarczy odrobina motywacji i wygodny strój. Początki bywają trudne, dlatego możesz się jeszcze powstrzymać przed zakupem specjalnych akcesoriów do biegania bądź drogiej odzieży. Jeżeli po kilku tygodniach nadal będziesz regularnie biegał, wtedy należałoby pomyśleć o inwestycji w dobrej jakości ubrania sportowe.

Legginsy czy spodnie sportowe?
Spodnie do biegania to podstawa, zwłaszcza jeżeli zdarza nam się biegać  w trudnych warunkach atmosferycznych. Bawełniany dres nie zawsze będzie najlepszym wyborem, a to głównie ze względu na fakt, że pochłania wilgoć, a także pot. Po wychłodzeniu zacznie nas zatem ziębić, co wpłynie na naszą odporność. Legginsy wydają się być zatem o wiele lepszym wyborem, zwłaszcza że dobrze przylegają do ciała. Zimą warto kupować legginsy posiadające dodatkową warstwę, która ochroni nas przed wiatrem.

Kurtka sportowa
Ważnym elementem stroju do biegania będzie także kurtka sportowa. Materiał z jakiego została wykonana powinien być dość lekki aby nas przesadnie nie obciążać. Dobrze jeżeli będzie posiadać specjalne otwory na plecach, jak również pod pachami, gdyż zwiększają one cyrkulację powietrza. Zimą nie możemy zapomnieć także o czapce oraz rękawiczkach.