odzież kompresyjna

Kompresja? Tak, to działa!

Sklepy sportowe coraz częściej oferują produkty z kategorii odzież kompresyjna. Mamy kompresyjna odzież na ramiona, łydki, uda. Odzież ta jest specyficznie dopasowana do ciała, ale jednocześnie ceny tych produktów, mam na myśli produkty oryginale, są dość wysokie. Jednak prawda jest taka, że co tanie to drogie. Odzież kompresyjna renomowanych firm nie tylko powoduje, że treningi są łatwiejsze, ale też, że bóle potreningowe są mniejsze.

Dlaczego tak się dzieje?

Ogólnie mówiąc odpowiedni nacisk odzieży kompresyjnej, powoduje zwiększony przepływ krwi oraz lepsze dotlenienie mięśni. Potwierdzają to badania naukowe, które dowiodły, że:
– tam, gdzie użyta jest ta kompresyjna bielizna sportowa pojawia się mniej markerów zmęczenia,
– osoby noszące odzież kompresyjną przez ponad dwadzieścia cztery godziny po wysiłku fizycznym, odczuwają mniejsze bóle i sztywność mięśni,
odzież kompresyjna wpływa na wydajność treningu.

Dlaczego warto nosić odzież kompresyjną?

Oprócz zwiększenia wydajności pracy, poprawy wyników, dzięki odzieży kompresyjnej następuje szybsza regeneracja sił. Podczas wysiłku odzież kompresyjna otulając mięśnie stabilizuje je oraz ogranicza możliwość urazów i zmęczenia. Natomiast po wysiłku ta rewelacyjna bielizna sportowa pomaga w szybszej odbudowie mięśni, zmniejsza potreningowe bóle mięśni i szybciej je regeneruje. W życiu codziennym często poprawia krążenie krwi oraz zmniejsza opuchliznę kostek i łydek.