Co powinniśmy wiedzieć wybierając odzież kolarską?

spodenki roweroweNiejednokrotnie można zastanawiać się nad tym, dlaczego jedni producenci oferują spodenki w kwocie kilkudziesięciu złotych, a innych cena sięga nawet 200 złotych. Niewątpliwie istotne znaczenie ma jakość wykonania, długość nogawek oraz zastosowana wkładka. Zatem jak najlepiej przygotować się do zakupu spodenek rowerowych?

Co wpływa na naszą wygodę?

Przede wszystkim powinniśmy zwrócić uwagę na ilość szwów i ich rodzaj. Najlepszym sposobem na wybranie najwygodniejszych spodenek jest ich ubranie i ocenienie pod względem wygody i funkcjonalności. Mimo, iż szwy mogą nam się wydawać miękkie, to pokonując kilometry na trasie mogą okazać się mało wygodne.
Wybierając funkcjonalne spodenki, które posłużą nam na wiele sezonów rowerowych powinniśmy zwrócić uwagę na długość nogawek. Najlepsze spodenki rowerowe sięgają swoją długością połowy uda. Taka długość jest optymalna, zbyt krótkie spodenki mogą powodować obcieranie nóg o siodełko, co z kolei może skończyć się powstaniem urazu czy rany.
Ważną kwestią jest również gumka, która kończy dół nogawki. Najlepiej wybrać takie spodenki rowerowe, które mają gumkę- takie rozwiązanie zapewni nam komfort jazdy, gdy spodenki nie będą się zsuwać.

Każdy mniej lub bardziej doświadczony kolarz zgodzi się, że wybór odpowiednich spodenek rowerowych jest kluczową kwestią, która wpływa na komfort jazdy. Wybierając odpowiedni model powinniśmy przede wszystkim kierować się funkcjonalnością i wygodą.